Účetnictví - pohroma nebo požehnání?

Při vyslovení slova účetnictví se mnohým z nás vybaví řada nesrozumitelných pojmů a čísel, ve které se normální člověk jen stěží orientuje. A ani pro ty poučenější to většinou nebývá právě to, nad čím by s nadšením v duši trávili svůj čas.

Jak ale přestat s účetnictvím bojovat a najít v něm když ne vyloženou potěchu, tedy aspoň bezproblémovou nenásilnou činnost? Pomoci v tomto směru může kurz jehož organizátorem je Centrum akademických vzdělávacích služeb. Hodně napoví už sám název kurzu: Účetnictví – pohroma nebo požehnání?

Na poměrně malou časovou plochu pouhých sedmi vyučovacích hodin lektoři manažerských programů MBAce zkoncentrovali vše podstatné, co je třeba o účetnictví vědět. Na počátku jsou dvě podstatné otázky. Rozumíte účetním výkazům, případně Rozumíte Vašim účetním? Na konci už by na tyto otázky měla být jednoznačně kladná odpověď. Účastníci tohoto finančního kurzu se seznámí zábavnou na praktické aspekty orientovanou formou se všemi podstatnými pojmy i zádrhely, které skrývají.

Obsahem kurzu je několik základních témat:

  • Podnikatelský subjekt a účetnictví - proč?
  • Účetní závěrka - co to je?
  • Účtování - kde se ta účetní závěrka bere? Chcete za půl hodiny naučit účtovat?
  • Rozvaha a výsledovka - vybrané pasáže. Kurz čtení mezi řádky.

Součástí programu je samozřejmě diskuse, kde přítomní lektoři podrobně rozeberou probíraná témata na základě otázek účastníků. Kurz je zakončen udělením certifikátu.

Jednodenní kurz je realizovaný  dle standardů European Training and Research Fund SE a uskutečnil se 20. září v Olomouci, 9. října v Brně.

Místa konání:
Bude upřesněno.

Realizace kurzu je možná i na základě osobní domluvy.

Kurzy probíhají vždy od 9:00 do 16:00 hodin.

Lektor:
Ing. Michal Polák, Dr.

Cena:
3.300,- Kč včetně DPH za osobu
pro studenty 2.500,- Kč včetně DPH za osobu (spolu s objednávkou nám zašlete potvrzení o studiu)
pro neziskové organizace 2.500,- Kč včetně DPH za osobu

2+1 zdarma - při současné objednávce 2 osob má účast třetí osoba ZDARMA (je nutno uvést do objednávky)

Kurz realizovaný v rámci projektu “Představujeme Vám lektory manažerských vzdělávacích programů MBAce dle standardů European Training and Research Fund SE”.

Pokud máte zájem o kurz kontaktujte nás 601 500 488.

 

Komentáře účastníků:

Absolvování modulu řízení financí a finanční nástroje vedené Dr. Michalem Polákem významně rozšířilo mé dosavadní znalosti. Zvláště oceňuji praktický přístup k dané problematice, což svědčí o jeho skutečné profesionalitě. Absolvování těchto kurzů mohu opravdu jenom doporučit.

Ing. Roman Nekula, MBA
správní ředitel
Brněnské komunikace a.s.

 

Měl jsem tu čest být posluchačem odborníka zaobírajícím se financemi. Musím uznat, že tento lektor disponuje řadou zkušeností a jeho přednes je více než zajímavý. Co se týká oblasti praxe, je vidět, že pan Polák se ve financích pohybuje už nějaký pátek a dle průletu který s námi provedl danou tématiku pochopí i lajk, co se financemi nezaobírá oč v businesse běží. Já jsem trochu dále v této problematice, protože se o ni zajímám a tak jsem měl různé komplikovanější a komplexnější dotazy na věci z denního světa podnikání a investic. Dostala se mi vždy obsahově plná a nezaujatá odpověd. Velice chválím výklad na téma oblast investic, kde hodnocení výkonnosti podniků je základem pro odhad budoucí hodnoty a musím říct, že s daným lektorem jsem si hodně v této problematice porozumněl. Jak jsem zjistil, má velké zkušenosti v čtení čísel z výsledovek, kde jsem se dozvěděl spoustu zajímavých a nových informací s přínosem hlavně do praxe. Pokud bych mohl tedy zhodnotit osobu lektora, za mne odborník velkých kvalit a všem vřele doporučuji se s ním setkat, případně si zajít na nějaké jeho další vzdělávací akce.

 Martin Libenský
CEO of Stardom Company s.r.o.

 

Chtěla bych poděkovat za velmi praktický a cenově dostupný kurz. Od jeho absolvování se dívám na rozvahu a výsledovku jinýma očima a konečně chápu, jak velký pro mě mají význam. Uvítala bych pokračování a možnost si dále rozšiřovat vědomosti v této oblasti.

 Monika Kmentová

 

Děkuji za výborný a praktický kurz, zaměřený aktuálně na oblast účetnictví, finančního a strategického řízeni. Lektor dokázal skupinu skvěle zaujmout, používal příklady ze své bohaté praxe z různých sfér – a to pedagogické i komerční. Jeho kurzy tak mohu rozhodně doporučit.

Pavlína Langerová
jednatelka společnosti AUDICA, s.r.o.

 

Dopředu jsem si nebyla jistá, jestli je kurz pro mě vhodný, ale byla jsem příjemně překvapena. Velice jednoduše a pochopitelně mi přednášející vysvětlil vše, co jsem potřebovala vědět. Kurz Účetnictví pana Poláka se mi velice líbil. Určitě se přihlásím na pokračování, pokud nějaké bude.

Jana Hermansdorferová

 

Byla jsem na kurzu Účetnictví v Olomouci a nemůžu si ho vynachválit. Dělám ředitelku v jedné nejmenované firmě, kde mi účetní předkládá spoustu „papírů“, o kterých skoro nic nevím. To se však změnilo po tomto kurzu. Bylo mi hodně věcí vysvětleno, takže jsem si rozšířila znalosti v tomto směru.

Pan přednášející byl velice ochotný a opravdový profesionál. Kurz mohu všem jen doporučit.

A. D., ředitelka nadnárodní společnosti

 

Bylo velice zajímavé, dozvědět se, jako manažer firmy, nakolik já sám mohu pracovat s výsledovkou. Firemní finance byly dosud mimo moji kompetenci, teď vím, že nemá smysl se jim tak cíleně vyhýbat. Vysoká úroveň lektora a celková připravenost kurzu předčila mé očekávání.

M. H., manažer firmy